Daha Hızlı Gezinmenizi Sağlayacak Tarayıcılar

İnternette daha hızlı işlem yapmanıza yardımcı olacak tarayıcılar.

0 335

İnternette daha hızlı gezinmek için çeşitli tarayıcıları deneyebilirsiniz. Hızlı tarayıcılar hem sayfa yüklenme hızlarını arttırdıkları gibi hem de daha rahat bir internet kullanıcı deneyimi sunarlar. Böylece internet hızın da artmış olur.

Hızlı Gezinmenizi Sağlayacak Tarayıcılar

Hızlı internet için tarayıcı seçimine dikkat etmeniz gerekiyor. Çeşitli tarayıcılar daha iyi bir internet deneyimi yaşamanıza olanak tanırlar. Opera hız açısından en önemli tarayıcıların başında geliyor.

Opera ön belleğe alan cache sistemi sayesinde her sayfanın yeni baştan yüklenmesini sağlamaz, bu ise sayfaların çok daha çabuk açılmasını sağlar. Bir diğer önemli tarayıcı ise Mozilla Firefox’tur. Mozilla stabil çalışması ve çok sayıda eklentiye sahip olması bakımından güvenle kullanacağınız bir tarayıcıdır. Özellikle düşük internet hızlarında turbo özelliği sayesinde çok daha hızlı sayfa yüklemelerini sunmaktadır.

Google Chrome ise yine yüksek hızlar sunmasına rağmen RAM kullanımı fazla olduğundan bilgisayarınızın yavaşlamasına neden olabilir. Eğer iyi bir sisteme sahip değilseniz Chorme kullanımı sekmeleri açmakta biraz daha yavaş olacaktır. Bu üç tarayıcının yanında geliştirilmiş Microsoft Edge’yi de deneyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.