Diyet Yaparken Kahve İçilir mi, Kahve Zararlı mı?

Diyetteyken kahve tüketimi ile ilgili bilinmesi gerekenler.

0 334

Diyet yaparken kahve içmek pek çok kişinin merak ettiği bir konuyu oluşturuyor. Kimileri kahvenin diyet esnasında zararlı olduğunu ve kilo almaya neden olduğunu savunurken kimileri de kahve içmenin diyete olumsuz bir etki olmadığını belirtiyorlar.

Kahve Diyete Zarar Verir mi?

Diyet yaparken kahve içmek zararlı olur mu sorusuna verilecek yanıt içilecek kahvenin türüne bağlı olduğudur. Özellikle şurup, krema ya da benzeri maddelerin eklendiği kahvelerin kalori oranları yüksek olmaktadır.

Fakat filtre kahve olarak tabir edilen sade kahvelerin kalori oranı düşüktür. Bu yüzden ekstra malzeme eklenmeden kahve içmek diyet için bir zararı bulunmaz. Aynı şekilde şekerli kahve tüketimi de zararlı olur ve diyet yaparken kahve içilecekse sade kahvelerin tercih edilmesi gerekir.

İçine süt eklenmiş kahve 5 kalori, şurup eklenmiş 52 kalori ve ağır şekerli olan kahve de 49 kalori değerlerine sahiptir. Bu yüzden kahve içerken sade kahveleri tercih ederek diyet programınızı da takip etmeyi sürdürebilirsiniz. Ama kahve tüketiminde de günlük bir bardağı geçmemeniz gerekir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.