Windows’ta 0xc00007b Hatası Nasıl Giderilir?

Windows kullanıcılarının sürekli karşılaşacağı 0xc00007b hatası nasıl çözülür?

0 338

Windows güncellemesi, bazı kullanıcılar için bir dizi yeni sorun da beraberinde getirir. Bunlardan en sık tekrarlanan hatalardan biri, “Bu Uygulama doğru şekilde başlayamadı (0xc00007b)” hatasıdır.

Kullanıcıların bu hatayı almasının birçok nedeni vardır, en yaygın olanı Windows’un 64 bit sürümünde 32 bit uygulama çalıştırma girişimidir. Bazı kullanıcılar, yeni bir Windows güncellemesinden sonra da bu hatayla karşılaşabilir.

Windows’ta 0xc00007b Hatası Düzeltme

Temiz önyükleme yapmak Windows 0xc00007b hatası gidermek için yararlı olacaktır. Temiz Önyüklemede, Windows tüm üçüncü taraf uygulamaları ve hizmetleri devre dışı bırakır. Bu, sorunun bu uygulamalardan ve hizmetlerden kaynaklanmadığından emin olmanıza yardımcı olacaktır.

Temiz önyükleme yapmak için şu adımları izleyin:

  • Bilgisayarınızda Yönetici olarak oturum açın
  • Windows + R tuşlarına basın, msconfig yazın ve enter tuşuna basın. Alternatif olarak, arama kutusunda msconfig’i arayabilir ve Sistem Yapılandırması’nı seçebilirsiniz.
  • Sistem Yapılandırması penceresinde Hizmetler sekmesine tıklayın, Tüm Microsoft hizmetlerini gizle’yi seçin ve ardından Tümünü devre dışı bırak’a tıklayın.
  • Sistem Yapılandırmasının Başlangıç ​​sekmesine tıklayın ve Görev Yöneticisini Aç seçeneğine tıklayın.
  • Görev Yöneticisi’nde, Başlangıç ​​sekmesine gidin ve her bir hizmeti seçerek Devre Dışı Bırak’a tıklayın

Daha sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın, sorun çözülecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.